WHATEVER DOESN'T KILL YOU
SIMPLY MAKES YOU... STRANGER
Čtvrt

8. prosince 2014 v 14:30 | Keneu |  Bylo, nebylo
Právě teď jsem na světě dvacet pět let.
O mém životě, který umí být dobrodružný a naplňují ho úžasní lidé a zážitky, se mnohé dozvíte už jen z poznámek uplynulého týdne.
1. Někteří lidé jsou schopni věšet prádlo i v mrazu a v dešti, jen aby zjistili, proč, u všech všudy, hrabete zahradu v mrazu a v dešti. A skoro potmě.
2. Řečenou zahradu nezbavíte listí za tři hodiny. Má přes deset arů, kdežto vy rozhodně nemáte schopnosti žádného z vašich oblíbených superhrdinů.
3. Pytel na listí je děravý. Plachta na trávu je děravá. Kolečko sice není děravé, ale strašně studí. Najdete pracovní rukavice, ale ty jsou co? No děravé...
4. Konvice je z nerezu, drátěnka je překvapivě drátěná, vodní kámen je prevít a vaše ruce jsou z nedokonalého biologického materiálu. Po nekonečném úsilí a s chemickou pomocí zvítězíte. Říkejte mi Pyrrho a prosím tiskněte mi tu ruku jemně.
5. Sova donucená vstát ve 3.40 je schopna hlubokých myšlenek typu: "Kozačky a kabát si neberu, to by musela přijít kalamita, aby v Praze napadl sníh." Přišla.
6. Národní knihovna a Městská knihovna Praha jsou přímo naproti sobě. V městské mají 3D tiskárnu, která umí zatím jen placaté předměty. Taky umí nezměrně potěšit jednu infantilní Keneu a poskytnout jí téma k hovoru aspoň do konce roku. A když toho stegosaura chvíli dlachníte, změní barvu z fialové na růžovou. SWAG.
7. Jako začátečník ve svém oboru si můžete na odborném semináři připadat jako a) v Jiříkově vidění, b) Alenka v říši divů, c) v písni Zkratky: SKC, AACR2R, MARC 21, VISK, RDA, NK, MK, ČR, EU, LC, NTK, BKG001...
8. Řekne-li se před vchodem, ověřte si, kolik má daná budova vchodů.
9. Omezte dotazy na sosáckou Vánoční nadílku na minimum, mohli byste se dozvědět i to, co nechcete. Což vlastně platí na dotazy jakéhokoli druhu a obsahu. Nakonec byste se mohli dozvědět, že Goťák je vážně někde ve sklepě toho baru, co není ani sjetý, ani transcendentní (ale Gwen si určitě vzpomene, jaký je) a že kolomazník nejezdí jen okolo Brna, ale i okolo Prahy.
10. V případě, že pyšně dorazíte až do Dejvic na setkání se striggou, hrozí, že ji nepotkáte, protože jí tu přednášku zrušili.
11. Volá-li vám vyděšená maminka, že na jižní Moravě nejezdí vlaky, možná se to netýká jen jižní Moravy.
12. Pokud vám po druhém navýšení zpoždění zruší vlak, nejlepší je smát se jako puberťačka a užívat si znechucené pohledy vystresovaných a naštvaných lidí. A spekulovat, jestli někde tam venku nepobíhá Doctor a nezachraňuje svět.
13. Torchwood Jižák by za střízliva nenazval klidným přístavem nikdo. Jenže ve světě, kde se tráva tříští, ze semaforů trčí umělecká exhibice "Gandalf, Brumbál a Výsměšek pod diskokoulí" a nejezdí nic, co má tykadla, je možné všechno.
14. Muška jenom zlatá může mít podobu žlutého autobusu, horké čokolády a promítání Hobita. Na tom, nevidět jej do konce, je něco důvěrně známého.
15. Dorazíte-li, navzdory kalamitě, ze služební cesty o pouhého půl dne později, jste oslavován jako hrdina. Většinou.
16. Strávit den s nejlepší kamarádkou koukáním na videa je bezvadné na pocuchané nervy.
17. Pokud jdete někam schválně dřív, schválně to nevyjde. Dva dny po sobě. Murphy potvrzuje.
18. Spánek je přeceňovaná záležitost, ale někdy je zatraceně potřeba.
19. Víno se dá koupit ve čtvrtlitrových šroubovacích lahvích.
20. Sochu jestřába v okolí Skleného u Fryšavy nehledejte. A nevěřte všemu, co vám řeknou vaši přátelé. ;) Hejkal, káně, výr a neurčitý počet překročených soukromých pozemků na jeden den stačí bohatě.
21. Procento členů kochací sekce Klubu přátel Úhorné, kteří na Úhorné skutečně byli, je čím dál nižší.
22. Slovní úloha. Máte místnost plnou dospělých rozumných lidí, frkačky, nafukovací balonky a alkohol. Jak dosáhnete toho, aby v místnosti zůstali veselí nerozumní lidé a frkačky?
23. Zaveďte Střelce na střelnici, dejte mu do ruky malorážku a bude nadšen. Ale napřed ho vyspěte, vyčistěte mu brýle a zahřejte ho na provozní teplotu, ať se tak neklepe. Jinak se na pouhých deset metrů trefí do černého jen jednou (a do zbytku terče ostatními čtyřmi výstřely).
24. Vypít dvě lahve sektu není problém. Stačí ho dost rozlít při otvírání. Nevzdorujte šéfkuchaři, který se rozhodl vás přežrat. Pokud vám fungují smysly aspoň tolik co mně, nemáte šanci.
25. Kdy už jindy si prohlížet stará alba než o narozeninách. A váhat a ptát se a divit se.

Dvacet pět let je málo na život s takovými skvělými a obdivuhodným lidmi. Neznám vás ani polovinu tak, jak bych ráda; a ani polovinu vás nemám ráda tak, jak si zasloužíte. Do Roklinky se sice nechystám, ale cesta jde pořád dál a dál...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama