WHATEVER DOESN'T KILL YOU
SIMPLY MAKES YOU... STRANGER
Červen 2011

Mám DMD tašku a nebojím se ji použít!

30. června 2011 v 23:06 Bylo, nebylo
DMD piknik byl naprosto úžasný. Viděla jsem queer bar, Stromovku, sosačky a další milé autory, Kleio nás potahala po Praze, doporučila nám kde co (tu kočku s duhou si mohla odpustit), na pikniku jsme se přejedli samými úžasnými dobrotami etc etc.
Dochodila jsem praxi. Ke konci už jsem se fakt červenala pořád, protože mě pořád někdo chválil... Napsala jsem tento článek o Lughnasadu na webovky, protože reklamy není nikdy dost. A rozjeli jsme spolupráci v oblasti kulturní, ale kdo ví, třeba i praxovní/pracovní. A napsat portfolio nakonec ani moc nebolelo.
Ve středu jsem dělala poslední zkoušku. Mé milované Paměťové instituce. Díky bohům, že už nebudeme jezdit na žádné exkurze, tedy že o těch exkurzích nebudu muset psát zprávy. Půlku písemné zkoušky jsem si cucala z prstu, nakonec mi to po pár doplňujících otázkách dala. God bless her! Takže jsem poskakovala domů (než mě zabilo to vedro).
Chodíme ven a hrajeme v lese pantomimu. Je to hrozná sranda. Dnes byla nejšílenější mnou hraná osoba Jožin z bažin... Neuhodnuto... Kdo by to byl řekl.
Festival fantazie. Zítra ráno jedem a já jako obvykle kašlu na spánek a jako obvykle těsně před FF upadám do deprese. Ale přitom se hrozně moc těším. A když vydechuju, tak to zní trochu jako fffffff...
Kostým na FF jsem stále ještě neviděla kompletní, ale po dnešním vylepšení zástěry (málem jsme vyhořeli 8+) věřím, že mi každý musí uvěřit, že jsem chovatelka draků. Lady Sibyla Deidra Olgivanna Elániová, rozená Berankinová, vévodkyně z Ankhu. A na svět se dívám s převahou člověka, který zná jméno svého prapraprapradědečka (fakt - Jan Zelinka).
FF! Hurá!
Dobrou!

Několik poznámek k několika poznámkám na okraj...

16. června 2011 v 21:18 Bylo, nebylo
Původně jsem chtěla minulý článek jen aktualizovat, ale je toho hodně...


Několik poznámek na okraj

12. června 2011 v 0:32 Bylo, nebylo
Šílenosti, které mi poletují hlavou a podobně.


Žijí dál

8. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Pokud ještě neumřeli, tak tam žijí dodnes
Fandom: multicrossover
Poznámka: poslední stoslůvka z letošního DMD. Konečně! Dohromady to dělá tři tisíce šest set slov (to ty bonusy).
Poznámka 2: ***SPOILERY***
Poznámka 3: vážně, teď vám to třeba nic neřekne, ale až do oněch fandomů vlezete, bude vám jasné, že jste ospoilovaní. Za mnou si pak stěžovat nechoďte... 8+)
Poznámka 4: věnováno všem účastníkům i čtenářům DMD, všem využitým i zneužitým postavám, autorům našich oblíbených postav (hlavně níže uvedených). Zdaleka je tam nemám všechny, ale na tyto jsem si teď vzpomněla. Jsou to postavy, které jsem obrečela. Jako želva.
Poznámka 5: Nazáleží na pořadí.


Skrz naskrz manželé

7. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Skrz naskrz
Fandom: Lojza a Líza. Pusťte si to... 8+)


Zprávy a inzerce

6. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Koule (dadaistická stoslůvka)
Fandom: deník Metro
Poznámka: už před třemi lety jsem si tady formulovala zhruba takovýto návod: Vezměte nůžky a noviny. Vystříhejte různá slova, jako by jste chtěli psát výhružný dopis. Vložte slova do sáčku, klobouku, krabičky, černé díry... Vytahujte slova a klaďte je před sebe. V básni změňte, co vám přijde vhod.
Poznámka 2: mezi slova z novin jsem zamíchala několik žolíků se slovem koule.


Návod

5. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Návod k použití
Fandom: Duben měsíc drabble
Poznámka: náhodně jsem se tehdy dostala do divadla (Městské divadlo Brno - Měsíční kámen) a k počítači usedla ani ne hodinu před uzávěrkou. Možná kvůli tomu jsme si podruhé a zcela totálně vlezly s Regilou do hlav a napsaly téměř totéž.
Poznámka 2: postup je přesně můj, jen k těm oslavám jsem se ještě nedostala (Bude piknik! Bude piknik!).


Magický moment

4. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Čajové obřady
Fandom: realita crossnutá s Harry Potterem
Poznámka: věnováno Rebelce a Skřítěti. Už je to víc jak rok, co mě odvlekly do lesa a tam provdaly za Severuse. Zatím si nestěžuju a on taky ne 8+)


Kam plují příběhy?

3. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Loď bláznů
Fandom: AU Titanic a crossover mnoha dalších (Hvězdný prach (film), Dvacet tisíc mil pod mořem, tento Hrabě Monte Cristo, Jméno korábu (tááákhle velký doporučujík), Hamlet)


V Domech uzdravování

2. června 2011 v 12:00 Stoslůvky
Téma: Čichni si!
Fandom: Pán prstenů
Poznámka: preslash a přísahám, že jsem v tom nevinně. Můžou za to ti dva (a Titany, kterou tímto zdravím, věnuji jí tuto stoslůvku a posílám fiktivní jablko). Přehlasovali mě a já jsem byla moc unavená na to, abych jim vzdorovala.
Poznámka 2: od této stoslůvky začalo být sdílení nápadů mezi některými autorkami a mnou poněkud nápadné. Byly dokonce vysloveny pochybnosti, zda některá z nás není pouze fiktivní...